© 2012 DwaSpojrzenia.pl

Prohibicja

Pamiętacie naszą walentynkową niespodziankę? Z okazji Święta Zakochanych zadeklarowaliśmy chęć zrealizowania darmowej sesji fotograficznej dla wylosowanej, spośród przysłanych zgłoszeń, pary.
Mamy nadzieję, że szczęśliwcami możemy nazwać Justynę i Dariusza. Ale zacznijmy od początku…

Jest rok 1928. Chicago. Od ponad ośmiu lat, dzięki staraniom Amerykańskiego Towarzystwa Krzewienia Wstrzemięźliwości oraz ruchu sufrażystek na terenie wielu stanów USA obowiązuje prohibicja. Sprzedaż, produkcja i transport alkoholu są nielegalne. Zapotrzebowanie jednak pozostało…
Dochodzi do polaryzacji społeczeństwa na zwolenników prohibicji „suchych” i jej przeciwników, nazywanych „mokrymi”. Ze względu na różne uwarunkowania prawne oraz stworzenie idealnych warunków do intensywnego rozwoju czarnego rynku kwitnie przestępczość zorganizowana.
Różne służby policyjne zaczynają nierówną walkę z przemytnikami i handlarzami alkoholu. W szeregi mafii przenikają zakonspirowani agenci, dochodzi do zakupów kontrolowanych, prowokacji i aresztowań. Wiele amerykańskich ulic i ciemnych zaułków spłynęło alkoholem i …krwią.
W jednej ze starych fabrycznych hal na obrzeżach Chicago doszło do spotkania tajnych agentów z handlarzami. Handlarze, pomimo dostarczenia wyłącznie „próbki” gorącego towaru, zostali ujęci.
Tygodnie poszukiwań, tropienia i ukrywania się odcisnęły jednak piętno na dwójce tajnych agentów. Żadne z nich nie spodziewało się, że specyficzne relacje między nimi przerodzą się w coś więcej…

Niniejszym składamy serdeczne podziękowania dla Justyny i Darka za udział, dyrekcji i właścicielom Wytwórni Konstrukcji Stalowych za udostępnienie hali, Dariusza za użyczenie samochodu oraz udział w sesji, Anity za wizaż, wykonanie makijażu, udział w sesji oraz tolerowanie nas fotografujących podczas przygotowywania modeli.

2 Comments