© 2012 DwaSpojrzenia.pl

Powarsztatowo


 
Kilka dni temu, razem z grupą kilkunastu innych fotografów z całej Polski, uczestniczyliśmy w warsztatach z John’em Denton’em pod nazwą „Osiągaj świetne efekty w zwykłych warunkach”. John Denton (Denton Photography) jest fotografem zrzeszonym w Brytyjskim Stowarzyszeniu Fotografów Ślubnych i Portretowych (The Society of Wedding and Portrait Photographers, SWPP) i jednocześnie otrzymał tytuł fotografa roku 2011 tego stowarzyszenia. Warsztaty zostały zorganizowane wspólnie z Color Confidence i AD Studio.
 
W trakcie warsztatów mogliśmy poznać, jak używając oświetlenia zastanego, lamp systemowych, lamp video i studyjnych osiągać fantastyczne efekty w fotografii portretowej. Oprócz tego mogliśmy zapoznać się z workflow fotografa i prześledzić sposób obróbki i postępowania z materiałem zdjęciowym. Miło było zobaczyć, że nie odbiega on od tego wypracowanego samodzielnie.
 
W pokazach uczestniczyła nowa twarz brytyjskiego modelingu Claire Marr, ciesząca się dużym uznaniem profesjonalnych fotografów za urodę, wdzięk i naturalność przed kamerą.
 
Z pewnością warsztaty te były ciekawym doświadczeniem a zdobyta wiedza będzie wkrótce wdrożona we własnych realizacjach. Phil Jones zapoznał nas z działalnością Brytyjskiego Stowarzyszenia Fotografów Ślubnych i Portretowych (The Society of Wedding and Portrait Photographers, SWPP) oraz zaprosił do wstąpienia w jego szeregi.
 
 
 Dodaj komentarz

Adres email nie zostanie nigdy opublikowany. Pola wymagane oznaczono *

*
*